CLIMA WELL

ClimaWell je polypropylen s aktivními biogenními ionty stříbra (Ag+) implantovanými do jádra příze. Tato úprava je trvalá po celou dobu životnosti vlákna.
ClimaWell zabraňuje množení bakterií, virů a plísní. Udržuje přirozené biologické mikroklima pokožky a pomáhá eliminovat nepříjemný zápach. ClimaWell je zcela netoxický a zdravotně nezávadný.
Jako každý funkční materiál je ClimaWell přirozeně nenavlhavý s dobrým transportem vlhkosti a rychlým schnutím.
Stříbro v jádru ClimaWell také působí antistaticky, pomáhá hojení různých ran a odřenin na pokožce.
Díky technologii výroby je ClimaWell překvapivě odolný vůči otěrům, výrobky z něj jsou tedy příjemně trvanlivé. Vlákno je přitom i dobře recyklovatelné.
ClimaWell je jeden z materiálů využívajících moderní vědecké poznatky. Jedná se o kombinaci funkčního polypropylenu a biogenního anorganického aditiva dopovaného stříbrnými ionty (Ag+). Téměř každý sportovec dnes ví, že používání funkčních materiálů pomáhá udržovat stálou tělesnou teplotu, odvádět pot od pokožky a udržovat tělo v suchu a pohodí. Funkční materiály jsou proto vhodné pro veškeré sportovní nebo fyzicky náročné aktivity. I přes všechny své vlastnosti ale tyto materiály neumí zabránit vzniku škodlivých mikroorganismů a bakterií, které mohou způsobit nemalé problémy od zápachu přes plísně až po vážnější, někdy i chronická onemocnění. Právě pro eliminaci těchto problémů přichází ClimaWell s technologií iontů stříbra implantovaných do jádra příze.

Stříbro se podílí na procesu dozrávání bílých krvinek, jedné z nejdůležitějších složek imunitního systému. Mimoto koluje v krevním oběhu kde při kontaktu umrtvuje choroboplodné viry, bakterie, houby a plísně. Tím samozřejmě ulehčuje práci imunitnímu systému jako celku. Jeho působení se tedy váže "pouze" k imunitnímu systému, i když se objevují spekulace, že vykazuje i určitou komplexní antioxidační aktivitu. Stříbro likviduje pouze jednobuněčné organismy, vícebuněčné parazity významněji neovlivňuje, i když ani jim nevytváří přátelské prostředí. K jednobuněčných mikrobům patří původci několika set klasifikovaných chorob podle seznamu Světové zdravotnické organizace a pravděpodobně i další choroby bez dosud známé etiologie a souvislostí. Z téměř nekonečného seznamu můžeme jmenovat za bakterie koky, enterokoky, mikrokoky, streptokoky, stafylokoky, stomatokoky, pneumokoky, meningokoky, bakterioidae, neiserie, Helicobacter pylori, klostridia, Escherichia coli a další koliformy, salmonelly, Bacilus aureus, Bacilus cereus a další bacily, za viry HIV, herpetoviry, cytomegaloviry, hepatoviry, chřipkové viry a další, za houby a plísně kandidy, giardie, trychomony a jiné.

Technologie výroby vlákna ClimaWell plně využívá souhry vlastností stříbra a funkčních materiálů. Při přípravě vlákna proto klademe největší důraz na kvalitu a odolnost vlákna. Oproti podobným výrobkům se ClimaWell vyznačuje především velkou odolností vůči oděru a tím i dlouhou životností. Jemné narušení vlákna v průběhu nošení zároveň obnovuje jeho funkční vlastnosti tak, že stříbro působí po celou dobu životnosti úpletu.

www.pingu.cz